Kindle Keyboard posiada wiele przycisków służących do obsługi urządzenia. Oprócz klawiatury "qwerty" należy także wyróżnić przyciski Home (Dom), Back (Wstecz), Menu, 5-kierunkowy kontroler, przycisk aA, Sym, przyciski służące do przełączania stron. Całość przedstawia się tak jak na schemacie poniżej:
Przyciski następna strona, poprzednia strona
Umieszczone są po obu stronach urządzenia. Z ich pomocą zmienia się strony w książkach, przełącza pomiędzy stronami głównej listy z książkami, czy nawiguje się na stronie w przeglądarce internetowej.
Menu
Przycisk powoduje wyświetlenie okna z listą opcji dostępnych w kontekście wyświetlanego ekranu. W menu należy się poruszać używając 5-kierunkowego kontrolera.
5-kierunkowy kontroler
Służy do nawigacji we wszelkich menu oraz na stronach ksiażek. Z jego pomocą możemy ustawić podkreślenie, wskaźnik na daną pozycję w menu lub kursor w odpowiednim miejscu w tekście. Środkowy przycisk służy do zatwierdzania odpowiednich akcji, w zależności od kontekstu.
Sym
Klawisz ten wyświetla tablicę symboli, zawierającą między innymi znaki, których brak na klawiaturze fizycznej. Niektóre z symboli, można jednak otrzymać szybciej, nie otwierając owej tableli, o czym mowa będzie w rozdziale
Skróty Klawiszowe
Regulacja głośności
Przyciski służące do zgłaśniania lub zciszania odtwarzanego dźwięku w słuchawkach lub z głośników podczas słuchania audiobooków (książek audio), muzyki lub syntezatora mowy.
Klawiatura
Jest to standardowa klawiatura z układem klawiszy QWERTY. Niedostępne na niej symbole można otrzymać korzystając z przycisku Sym.
Klawisz Sym
Wyświetla okno pozwalające wybrać znaki nie znajdujące się na klawiaturze fizycznej. Nawigacja w oknie oraz wybieranie pożądanego symbolu odbywa się z pomocą 5-kierunkowego kontrolera.
Klawisz aA
Wyświetla menu, z pomocą którego możemy zmienić wielkość oraz rodzaj czcionki, liczbę znaków wyświetlanych w lini, włączyć i zarządzać syntezatorem mowy lub zmienić orientację ekranu.
Klawisz Shift
By wpisać daną małą literę, należy po prostu wcisnąć klawisz danej litery. By wpisać dużą literę, należy nacisnąć przycisk Shift, a następnie (ciągle trzymając wciśnięty Shift) wpisać odpowiedni klawisz małej litery. Dużą literę można także otrzymać wciskając i zwalniając klawisz Shift, a następnie wciskając odpowieni klawisz. Tylko następna litera zostanie powiększona. Kindle nie posiada odpowiednika przycisku CAPS LOCK (włączającego powiększanie liter na stałe).
Kindle to doskonały czytnik książek elektronicznych. Sama właśnie przymierzam się do kupna nowego modelu z serii Paperwhite. Dla tych, którzy też w najbliższym czasie szybkują się do zakupu polecam od razu zaopatrzyć się w odpowiednie etui https://xgsm.pl/pol_m_INNE_Kindle_Paperwhite-1-2-3-12807.html.
OdpowiedzUsuń